Akce

23.04.2016 Krušnohorský dogtrekking


Letos už potřetí jsme s holkama vyrazily na kočárkovou trasu KDT (okolo 9ti km). Tentokrát v nádherném prostředí Labských pískovců, kolem Dolského mlýna. Hárající Amynka zůstala doma, Kája vyšla na Elišku (a jako vždy odvodila i ty nejmenší děti na trati), Hetty si odbyla svoji trekovou premiéru s Julií. Jako každý rok se nám moc líbilo a už se těšíme na další ročník.

Více fotek zde.12.09.2015 Branný „sranda“ závod v ZKO Duchcov


Vydařená psí akce ZKO Duchov a FORPESÁKŮ z Teplic. Já se účastnila jako pomocník, holky si i zazávodily a nevedly si vůbec špatně. Eliščinou silnou disciplínou se překvapivě stalo plazení s párkem v puse, který Kája kupodivu nesežrala. Amy zabodovala hlavně v přinášení granátů. Všechny ale nejvíc nadchlo zdolávání překážek – tunely, áčko, kladina a skočky. Holt co se v mládí naučíš…. Moc jsme si sobotní den užily.25.04. 2015 - Krušnohorský dogtrekking 12.ročník


Stejně jako v loni jsme se s holkama, Amy a Kájou zúčastnily „kočárkové trasy“ Krušnohorského dogtrekkingu. Stejně jako vloni se nám moc líbilo.
Na MID se (kromě Markéty s Rafou, které moc gratulujeme k nejlepšímu času ze všech midařů a prvnímu místu v kategorii žen) vypravil také náš odchovanec Absinthe s majitelkou Hankou. Je fajn, že to Hance a Absimu spolu tak hezky šlape.05.01. 2015 - Novoroční výšlap na Chlumeckou vyhlídku16.11. 2014 - Z výletu s Annie (Aqua Dulce) a její rodinou

Zachytit tu malou dračici na fotce je skoro nemožné. Všude jen samé šmouhy :-).Mišmaš – prázdninový týden s psími sporty 6. - 11.7. 2014

Máme za sebou první psí tábor, který jsme s Eliškou, Amy a Kájou trávily na cvičáku u Jihlavy. Společnost nám dělala kamarádka Radana, Verča a naše „štěňátko“ Jack. I když jsem se původně zapsala na tréninky agility, nakonec jsme se s Amy skončily u sportovní kynologie a moc nás to obě bavilo. Pilovaly jsme poslušnost pod vedením Beaty Štýbrové, stopy a obrany u Tomáše Taubnera. Zatímco vypracovávání pachových čtverců Amy vyloženě nadchlo, obrany jí nic moc neříkaly. Zato Džečkovi šlo kousání parádně. Oba psy, stejně jako naše holky, asi úplně nejvíc bavilo dogfrisbee pod vedením Kuby Štýbra.
Kája si, vzhledem ke svým zdravotním problémům, užívala opravdovou dovolenku a kromě procházek a pachových čtverečků (na které chodila s Eliškou) po ní nikdo nic nechtěl. A to se jí líbí ze všeho nejvíc :-).

Všechny fotky zde.24. + 25.5.2014 - Víkend plný zkoušek :-)

V sobotu složil Max (Amaretto) svou první zkoušku z poslušnosti - ZZO! Mám obrovskou radost, že se pejsek z naší CHS objevil na poli pracovním. Na majitelku Lenku jsem moc pyšná, vím že to s tím malým paličákem nemá lehké. O to víc si cením času, který mu věnuje.


V neděli jsme s Amy nastoupili na taneční zkoušky - Freestyle a Dance with Dogs. F1 se nám podařilo splnit na výborně, DwD si ještě zopakujeme. Amy si při póze - lehu - dala tradičně tlapku přes tlapku a vyvalila bok, což znamená DISK. Ale nevadí, cvičila hezky a s nadšením, což je nejdůležitější.


Odkaz na video zde.17.+18.5.2014 - KLV KCHBO Mladá Boleslav + MČR AUO a BO

Po delší době jsme vyrazili na výstavu. Amy v sobotu porazila své tři konkurentky a vyhrála třídu otevřenou, ale panu rozhodčímu se bohužel nelíbila tolik, aby jí zadal titul. V posudku jí nic nevytknul, ale myslím že preferoval psy víc v srsti. Škoda :. V neděli se nám dařilo ještě méně. Holandská rozhodčí zadala v naší třídě 3x známku VD a jednou dokonce dobrou. Obecně byla tato třída nejslabší. Oba dva dny dostali BOBa mladí vítězové (v sobotu pes, v neděli fena) . Musím uznat, že oba jsou moc krásní a typově úplně jiní, než většina dospěláků. V závěrečných soutěžích ještě nastoupila Eliška s Amy do soutěže Dítě a pes a Eli si tak odbyla svoji výstavní premiéru.


V sobotu Amy absolvovala také vyšetření očí na dědičné oční vady u MVDr. Beránka s výsledkem DOV prostý!


Výsledky výstav (kompletní na webu KCHBO)
17.5. 2014 rozhodčí: Pascal Grapin (F) - výborná 1 (fen ve třídě 4)
18.5.2014 rozhodčí: Bianca Heideveld (N) - velmi dobrá 3 (fen ve třídě 4)


Neděle byla ve znamení agility. Markéta startovala s Rafou a Amy. S Rafou se jim dařilo, v družstvech obsadili krásné druhé místo. S Amy už si na parkuru tolik nerozuměly a všechny běhy skončily DISkem. I když se obě moc snažily, tentokrát to prostě nevyšlo, ale to vůbec nevadí. Amy na závodech potkala krásného brášku Storyho (A Neverending Story Carcassonne Tolugo), tak jsme si jim udělali společnou fotku.Květen 2014 - Krušnohorský dogtrekking

Malá ochutnávka fotek z Krušnohorského dogtrekkingu (pro letošek jen kočárková trasa), který jsme si všichni moc užili. Na 8,5 km trase se sešli 2 kočárky, celkem 8 dětí, 3 australáčci, norfolk, knírač a dva jezevčíci.


Říjen 2013 Ratenice - Ice Age Agi

Amy a Markéta se opět ukázaly na parkuru. I když spolu už hodně dlouho neběhaly (a na zónách to bylo znát :), v jumpingu se umístily na pěkném pátém místě.

Výsledky:
Agility - DISK
Zkouška LA2- DISK
Jumping - 5. místo


Říjen 2013 Vyzkoušeli jsme si coursing ...

Naivně jsem si myslela, že lovení střapce by mohla být Kájina parketa. Nakonec se jako nejlepší lovec ukázala Annie. Amy se povedlo první kolo, ale ve druhém začala řešit, proč neběžím taky. Určitě se nevzdáváme a coursing si zkusíme ještě jednou.

Odkaz na video zde.


14.9.2013 Klubová výstava KCHBO Zbraslav

Na pátek 13. jsme měly s dětma a Ráďou, majitelkou Jacka, naplánovaný výlet na klubovku na Zbraslav. Že nám tentokrát 13tka přinesla štěstí, se ukázalo hned cestou na výstavu, kdy jsem bez problémů projela v pátek odpoledne přes Prahu a spoustu uzavírek na D8 a D1. A to jsem ještě netušila, že se nás štěstí bude držet i další den ve výstavním kruhu. První šel na řasu Jack, který byl ve své třídě sám, a tak získat 1. místo nebylo až tak těžké :-). I když trochu zlobil, nakonec se mi ho podařilo jakž takž předvést. Roste z něj krásný a mohutný pes a jeho štěněčí temperament ho rozhodně neopustil. Vystavování Amy byla pak pro mě hračka. Panu rozhodčímu se moc líbila v typu, vyzdvihl její krk, horní linii, pohyb… a nakonec z toho bylo první místo, titul CAC a ČKŠ (čekatel klubového šampiona)!!! Pro mě docela šok a obrovská radost, protože jsme za sebou nechaly velmi kvalitní feny. Odpoledne nás ještě čekaly závěrky – měly jsme přihlášené holky do soutěže Dítě a pes. Julinka vystavovala Amy a Verunka Jacka. I když jsme z nevycválaného dorostence měly trochu obavy, nakonec s Verčou běhal líp než se mnou. Amy už ví, co se v kruhu sluší a patří, takže s ní Juli neměla žádné problémy. Vůbec jsem rozhodčímu, mimochodem moc milému pánovi, nezáviděla určování pořadí u dětí. Myslím, že jsme si tuhle akci všechny moc užily, holky i Jack nasbíraly nějaké zkušenosti a už teď se těšíme na příští rok!

Výsledky:
Rozhodčí: Jaan de Gids (NL)
Applejack Caniterra – VN1, Nejlepší z dorostu (tř. dorostu)
Amy Butterfly Carcassonne Tolugo – V1, CAC, ČKŠ (tř. otevřená)
Dítě a pes: Julinka + Amy – 3. místo, Verunka + Jack - 4. místo17.8.2013 Sraz štěňat

O víkendu se uskutečnil historicky první sraz našich odchovů. Až na Jacka a Maxíka, kteří to mají opravdu daleko, dorazili všichni. Udělali jsme asi 5 km okruh v okolí Tisé, psiska i děti se vylítali, zaplavali v rybníku a já a holky jsme v rámci možností probraly co se dalo.

Všechny fotky ze srazu najdete zde.


10. + 11.8.2013 Dogfrisbee seminář

Víkendové frisbíčkování v Ratenicích nemělo chybu. Sešla se bezva parta lidí v čele s Verčou Urbáškovou, která se náš snažila naučit všechny možné a nemožné hody. A že jich bylo! Amy byla jako vždy moc šikovná a já … . No já musím házet, házet a zase házet :-).

Prázdniny 2013

Amy trávila první dva týdny prázdnin na psích táborech, jak jinak než s Markétou, Rafou a malou Chanelkou. Kromě agility se věnovali posilování na míčích a potrénovali i dogfrisbee.


A zatímco byla Amy pryč, vyrazil zbytek rodiny na vodu…a moc se nám tam líbilo.

08. + 09.06.2013 - Mladá Boleslav

Máme za sebou úspěšný víkend v Mladé Boleslavi! V sobotu se Amy s Markétou zúčastnily agility závodů a zaběhly dvojkovou zkoušku na druhém místě. A protože to byl čistý běh, mohly si tak připsat první postupovou zkoušku do trojek. Paráda!!! V neděli pak v jumpingu na Mistrovství ČR AUO a BO skončily na krásném pátém místě (2. nejlepší běh AUO). I když jsem držela všechny palce co mám, v agility se tolik nedařilo a na Amy byla znát únava za oba dva dny. I tak Markétě moc děkuji a gratuluji.


Video z jumping MČR KCHBO.


Monty se předvedl na Speciální výstavě a odnesl si známku velmi nadějný 3 a pěkný posudek od p. rozhodčí z USA, čehož si moc cením.


S Amy jsme pak čekaly až na úplný závěr výstavy kvůli selekci. A že se nám to čekání, i přes bouřku a takovou průtrž mračen, kterou jsem snad ještě nezažila, vyplatilo! Jak poradkyně chovu Martina Hodková, tak sobotní rozhodčí z KV Angela Challenger (UK) a nedělní rozhodčí Nanette Newbury (USA) se shodly, že nám udělí selektivní chovnost dle fenotypu. Amy je tak pátou fenkou AUO v ČR, které byla selekce udělena. Mám obrovskou radost, že se potvrdilo, jak je naše holka nejen zdravá, šikovná, ale i krásná :-).

18 + 19.05.2013 - Porta Bohemica cup

Amy se objevila po roce opět na parkuru. S Markétou vyrazily na dvoudenní závody do Píšťan. Ještě se musí trošku víc sehrát a dopilovat zony a odložení, ale i tak jim to spolu moc jde a na Amy je vidět, jak ji běhání baví.Pro tentokrát z toho byl 7x disk :-).

Video ze závodů.

04.05.2013 - MVP Praha

Po dlouhé době jsem vyrazili na výstavu nejen jako diváci. Do třídy štěňat se na mezinárodku v Praze přihlásila Johanka s Thierrym, tak jsem vytáhla Montyho a přijel se na nás podívat i Absi se svými majiteli. Oba kluci dostali pěkné posudky a známky Velmi nadějný, což mě od přísného rozhodčího p. Krinkeho (zadal i Dobrou a VDčky rozhodně nešetřil) moc potěšilo. Po skončení posuzování jsme ještě nechali pejsky vyřádit a nevím jak ostatní, ale Monty spal celou cestu domů jak dřevo :-). Za milou společnost, pomoc na výstavě a krásné fotky bych chtěla poděkovat Hance s Romanem i Johance s Lukášem.

Výsledky:
Almond Joy - velmi nadějný 1
Acid Sugar - velmi nadějný 2

20.04.2013 - Krušnohorksý dogtrekking 2013

Náš první mid předčil moje očekávání. Už dlouho jsem se na něj těšila, ale čím víc se blížil, tím víc jsem se bála, jak těch víc než 40 km zvládnu. Naštěstí Amy nezklamala a tím, že celou cestu táhla, mě dost podržela. Trasa vedla kolem „měsíční krajiny“ zruinované povrchovou těžbou uhlí k zámku Jezeří. Odtud nás čekalo stoupání k rozhledně Jeřabina, kde se nám podařilo se dokonale zamotat a ztratit, takže jsme se asi 45 min motaly na 2 kilometrech, neschopné narazit na silnici. Odměnou nám pak byl asi nejkrásnější úsek celého treku – cesta z Mníšku na Novou Ves v Horách. Celkové trasa měřila oficiálně 47,5 km a zvládly jsme ji v čase 9 hodin 15 min. To myslím jde :-).

09.04.2013 - Trénink záchranařiny

Naše kamarádka a dobrá duše Markéta, která se s Rafou mimo jiné věnuje záchranařině, vzala s sebou na úterní trénink i Amy a Jacka. Malý si vyzkoušel pohyb v sutinách, Amy zatím cvičila jen vyštěkání na blízko a trochu odbíhání. Tak uvidíme, jak jí to půjde dál, zatím byla moc šikovná.

17.03.2013 - Trénink na dogtrekking

Amy se po štěňatech pomalu vrací do kondice a trénuje na dogtrekking. Během tohoto týdne jsme ušly kolem 80 km.

26.- 28.10.2012 - Víkendový kurz pozitivní motivace

Máme za sebou víkendový kurz pozitivní motivace s Pavlou Klučkovou. O PM sem už něco málo četla, hodně toho slyšela a o to víc jsem se těšila do Krupky. Pavla byla skvělá a i nám méně chápajícím ochotně celou dobu vysvětlovala nezbytné základy, bez kterých to opravdu nejde. Vidět její práci s vlastními psy je zážitek. V pátek se do náš pokoušela nalít něco z teorie, v sobotu a neděli jsme pod jejím vedením cvičili i my ostatní. Všichni pejskové byli moc šikovní, jen my na druhém konci vodítka toho máme ještě co dohánět. Teda aspoň já určitě :-).

21.10.2012 - Vytrvalostní zkouška (Kralupy n. Vltavou)

Tak jsme s Amy přidaly další zkoušku do sbírky a to vytrvalostní - AD. Nejdřív nás čekal běh u kola v délce 20 km a pak krátká poslušnost. Musím říct že ukočírovat australandu, která rozhodně nehodlá koukat někomu na paty není žádná sranda. Jela se celkem tři kola. Můj pokus o společnou jízdu s Anetou Kottovou a její Inkou vzal za své hned v první zatáčce, obě psí holky se navzájem hecovaly a tak jsme se prostě musely trhnout. První kolo sem projela s hrůzou v očích a s „pomalu, Amy neblbni atd….“ na rtech , druhé bylo o poznání lepší a to třetí jsem si mohla konečně vychutnat. Naštěstí jsme se neztratily v mlze (což se pár cyklistům opravdu stalo), ani jsme se nevymázly v blátě a tak se nám ta mlhavá zkouška nakonec líbila. Hlavně teda posezení v klubovně kralupské ZKO s Jindrákovic rodinou a partou dalších bezva lidí.

14.10.2012 - Povahový test KCHBO (Kralupy n. Vltavou)

V neděli 14.10.2012 se nám podařilo splnit povahový test KCHBO na 99,5 bodů (ze 100) + netradiční aport a Amy je bez reakce na střelbu.

07.10.2012 - "Australská" procházka :-)

Minulou neděli jsme uspořádali (nejen) australskou procházku v Zabrušanech u Teplic. Sešlo se 7 ausíků, labradorka Ajka a naše norfolčice Kája. Psiska a děti se vylítali a vykoupali, my pokecali a Markéta Procházková nám nafotila pěkné fotky. Zkrátka fajn odpoledne :-).

Účast australáků (zleva):

Rafa (Spotted Horse Ranch Rafael), Eso (Ever or Never Carcassonne Tolugo), Ejmi (Amy Butterfly CT), Árčí (Archie from Princess`s Smile), Mišel (Míša od Diamantové řeky), Bej (Baylies in Black Perla Mahagon) a Ája (Aira Sweet from Princess`s Smile)

Srpen 2012 - Máme návštěvu!

Na pár dní k nám přišlo odrostlejší štěňátko australáčka. Rafa pochází z chovatelské stanice Spotted Horse Ranch z Německa a jeho rodiče se aktivně věnují pasení. Se svou paničkou Markétou bude Rafa pást ovečky, dělat agility, frisbee, dogdancing a možná přičuchne i k záchranařině. Zatím mu dává zabrat teta Amy, se kterou vytvořil nerozlučnou dvojku. Už teď je mi jasné, že až od nás odejde, budou si oba moc chybět. U oveček se už teď projevují jeho vrozené instinkty. Je hodně akční, ale přitom zůstává snadno ovladatelný, na děti je jemný, pořád dobře naladěný a dychtivý něco dělat. Prostě správný australák.

21.07.2012 - Neoficiální závody agility ForPes v Oldřichově

Po dlouhé době jsme se vypravily na agility. Forpesáci z Teplic pořádali neoficiální závody v Oldřichově a to jsme si nemohly nechat ujít. Náš výkon s Amy nebudu radši ani komentovat, je vidět, že jsme běhání poslední dobou hodně zanedbávaly. Takže jumping DISK :-). O to větší radost jsem ale měla z našich holčiček. Ty běžely v "Nezletilém běhu", kde musely zdolat 12 překážek parkuru (děti do deseti let o 4 míň) a z 18ti dětí skončila Julinka na krásném 2. a Eliška na 4.místě. Vůbec jsem takový úspěch nečekala, zvlášť když holky patřily mezi nejmladší účastníky (soutěžily "děti" do 18ti let a převládaly 15ti leté). S óbr pohárem šla pak Juli i spát :-).

18.05.2012 - Světová výstava psů Salzburg 2012

Letos jsem si splnila velký sen a podívala se poprvé na Světovou výstavu psů, která byla skoro za rohem - v Salzburku. K vidění bylo skoro 140 ausíků. Posuzovali se ve dvou kruzích, takže vidět všechny psy bylo nemožné. Moc jsem fandila nádherné feně Summer, která nakonec získala titul BOB.
Atmosféra byla úžasná, organizace od parkování, přes jídlo, stánky s chovatelskými potřebami, atd. perfektní (dokonce byly u kruhů "erár" židle pro návštěvníky, co dorazili jen tak s baťohem :-)), takže spokojenost veliká.

Kompletní výsledky na stránkách KCHBO.

05.- 06.05.2012 - Víkend v Krkonoších

Minulý víkend byl ve znamení dámské jízdy….aneb matky kynoložky vyrazily na výlet. Vloni jsem na našich závodech v Krupce vyhrála víkendový pobyt s polopenzí pro dvě osoby a neomezený počet psů v horské chatě Borůvka v Krkonoších. A tak jsme se v pátek vypravily směr Pec pod Sněžkou ve složení: Juli, Eli, Amy, Kája a kamarádka Andrea s Míšou a kníračkami Bárou a Kájou. Počasí bylo přímo luxusní, personál chaty se o nás parádně staral a na borůvkové knedlíky vzpomínají holky ještě teď, ubytování pěkné, holky i psiska spokojené, co víc si přát? V sobotu jsme s kočárkem ušly asi 8 km trasu, druhý den přidaly dalších 5 km a odlovily dvě kešky. Doufám že si podobný výlet ještě zopakujeme.

21.04.2012 - První dogtrekking Amy

V sobotu se Amy zúčastnila svého prvního Krušnohorského dogtrekkingu s naší kamarádkou ze cvičáku Markétou Procházkovou. Holky trasu dlouho 48 km (mid) zvládly v čase 13:47 a patří jim za to můj velký obdiv. Podle slov Markéty byla Amy úžasná, táhla jako drak a ani jednou nestávkovala.